Regional Champions

Ahmedabad Region

ahmedabad

Individual Legaue

Individual Primary
Students NameClassSectionSchool Name Position
Shrivaths S6ABillabong international schoolRegional Champion
Y.Shree Durga Lavanya6BBillabong international schoolRunner Up
Bala6BBillabong international schoolSecond Runner Up
Individual Secondary
Students NameClassSectionSchool NamePosition
Krish Dholeria9ASilver Bells Public SchoolRegional Champion
Mamta Bhambhant9ASilver Bells Public SchoolRunner Up
Kavan T Vyas9ASilver Bells Public SchoolRunner Up
Manas   9ABillabong international schoolSecond Runner Up

Bengaluru Region

bengaluru

Individual League

Individual-Primary

Students NameClassSectionSchool NamePosition
Raghav Iyengar6DHarvest International SchoolRegional Champion
Kashvi Khurana6AArmy public schoolRunner Up
Tarana Agarwal6YPrimusPublic SchoolSecond Runner Up

Individual-Secondary

Students NameClassSectionSchool NameSchool Code
Udhav Varma9BArmy public schoolRegional Champion
Vishak Vikranth9FBGS National Public SchoolRunner Up
Anirudh R.Urs9EBGS National Public SchoolSecond Runner Up
Satvik Atluri9FBGS National Public SchoolSecond Runner Up

Group League

Group-Primary

School Name 
Inventure AcademyRegional Champion
National Academy for LearningRunner Up
BGS National Public SchoolSecond Runner Up
National Public School, MysoreSecond Runner Up
National Public School, KengeriSecond Runner Up
Presidency SchoolSecond Runner Up

Group-Secondary

School Name 
BGS National Public SchoolRegional Champion
Army public schoolRegional Champion
Presidency SchoolRunner Up
National Public School, MysoreSecond Runner Up

Chennai Region

chennai

Individual League

Secondary

Students NameClassSectionSchool NamePlace
Aravind. A9ASt.John's Public SchoolChampion
Jessica Ravindran9BSt.John's Public SchoolRunner Up
Aditya B Prakash8NChettinad Hari Shree VidyalayamSecond Runner Up

Primary

Students NameClassSectionSchool NamePlace
Ishan5ShChettinad Hari Shree VidyalayamChampion
P.K Dheepak Raj6 Lalaji Memorial Omega International SchoolRunner Up
Chaitanya Rao6 Good Earth SchoolSecond Runner Up

Group 

Group-Secondary

School Name 
St.John's Public SchoolRegional Champions
Chettinad Hari Shree VidyalayamRunner-up
Vels VidyashramRunner-up
Thiruthangal Nadar VidhyalayaSecond Runner Up

Group-Primary

School Name 
Vels VidyashramRegional Champion
Chettinad Hari Shree VidyalayamRunner Up
St.John's Public SchoolSecond Runner Up
Velammal New Gen SchoolSecond Runner Up

 

Delhi Region

delhi

Individual League

Individual Primary
Students NameClassSectionSchool NamePosition
Madhav Kathuria6AGyanshree SchoolRegional Champion
Chaitanya Choudhary6EDLF Public SchoolRunner Up

Group League

Primary Group
School Name Position
DLF Public SchoolRegional Champion
Gyanshree SchoolRunner Up

Mumbai Region

mumbai

Individual League

Individual Primary
Students NameClassSectionSchool NamePosition
Dhruva T Shah6ADr Pillai Global Regional Champion
Aayush Avinash Kothawade6BDelhi Public SchoolRunner Up
Rahul. Ashok Pakkala6BDr Pillai Global Runner Up
Rajat Rathi6FSchool of ScholarsRunner Up
Harshit. M. Patel6BDr Pillai Global Second Runner Up
Soham Vazirani6BDr Pillai Global Second Runner Up
Individual Secondary
Students NameClassSectionSchool NamePosition
Mrigank Shekhar9CNavy Children SchoolRegional Champion
Shikhar Manish Agrawal9BDelhi Public SchoolRunner Up
Sakshi Milind Ingale9DDelhi Public SchoolSecond Runner Up

Group League

Primary Group
School NamePosition
Dr Pillai Global Regional Champion
Delhi Public SchoolRunner Up
Navy Children SchoolSecond Runner Up
Secondary Group
School NamePosition
Delhi Public SchoolRegional Champion
Dr Pillai Global Runner Up
Navy Children SchoolSecond Runner Up